Hakkımızda

Dünden bugüne,

Merit İnşaat

Merit İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. inşaat alanında faaliyet göstermek amacıyla 16.01.1996 tarihinde kurulmuştur.

Merit İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. 23 yıllık geçmişe sahip, ağırlıklı olarak resmi taahhüt işleri yapan bir inşaat firmasıdır.

Üniversiteden sınıf arkadaşı olan İnş. Müh. Metin Yorulmaz ve İnş. Müh. Mehmet Aydemir tarafından 1996 yılında kurulmuştır. Firma 2000 yılına kadar özel taahhüt işleri ve inşaat malzemeleri satışı yapmış, ilk resmi taahhüt işini aynı yıl İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünden almıştır.

about1
Mehmet AYDEMİR

Mehmet AYDEMİR

21 Ağustos 1969’da İstanbul Fatih’te doğdu. İlkokulu Kadıköy Arifpaşa İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Kadıköy Mehmed Bayazıd Lisesi’nde tamamladı. 1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. İlkokul sonrasındaki tüm eğitim süresi boyunca ara tatillerde çalışarak ticari hayatın içinde oldu ve erken yaşta iş tecrübesi edindi. Üniversite mezuniyeti sonrası çeşitli altyapı ve üstyapı şantiyelerinde saha mühendisliği ve şantiye şefliği yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Metin YORULMAZ

Metin YORULMAZ

1969 yılında Diyarbakır’da doğdu.İlkokulu Diyarbakır Şehit Namık Tümer İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır Anadolu Lisesi’nde tamamladı.1991 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.Üniversite eğitimi süresince bir firmada çalışarak iş yaşamına adım attı.1991 yılından firma kuruluşuna kadar bir müteahhitlik firmasında şantiye şefi olarak çalıştı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hedef ve İlkeler